Każdy przedsiębiorca decydujący się na leasing porównuje oferty firm leasingowych pod wieloma względami. Dla wielu z nas istotnym elementem jest oczywiście końcowa suma opłat. Przedsiębiorcy chcąc zaoszczędzić poszukują najtańszego rozwiązania. Najtańszy leasing będzie zależny od kilku elementów. Ważne jest, aby pod uwagę brać absolutnie wszystkie koszty dodatkowe występujące przy umowie z danym towarzystwie. Jak więc szukać najtańszego leasingu?

 

Wybór odpowiedniej formy leasingu

Pierwszym aspektem w wyborze najtańszego leasingu będzie dobór odpowiedniej formy finansowania. Mamy do wyboru leasing operacyjny, leasing finansowy i pożyczkę leasingową. Pod względem kosztów przodują leasing operacyjny i finansowy. Pożyczka leasingowa będzie nas interesować tylko w razie samochodów, które sprzedawane są na podstawie faktury VAT-marża. Z racji uproszczonych procedur i optymalnej formy księgowania kosztów to leasing operacyjny będzie wielokrotnie najlepszym rozwiązaniem.

 

Dobór odpowiednich parametrów leasingu

Jeśli zdecydowaliśmy się już na leasing operacyjny i chcemy uzyskać jak najtańsza ofertę właśnie w tej formie finansowania to pora określić odpowiednie parametry umowy. Najtańszy leasing uzyskamy przy maksymalnej wpłacie własnej, najkrótszym możliwym okresie finansowania i wykorzystując najmniejszy wykup. Dla samochodów osobowych możemy więc wziąć leasing na dwa lata, wpłacić na start 45% wartości pojazdu, a zobowiązanie zakończyć 19% wykupem. Oczywiście opisane parametry są skrajne i niewiele firm decyduje się na takie warunki. Możemy wydłużyć czas spłaty, aby obniżyć ratę. Mniejsza opłata wstępna będzie lepsza dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zachować gotówkę. Ostateczne parametry radzimy jednak dostosować do swoich potrzeb.

 

Porównywarka leasingowa – sposób na najlepszą ofertę

Określenie odpowiednich parametrów to bardzo ważny etap. Równie ważne jest porównanie ofert dostępnych obecnie na rynku. Przy porównywaniu dwóch lub nawet kilku propozycji najistotniejszy jest jeden element. Musimy koniecznie zestawić ze sobą oferty o tych samych parametrach umowy. Może nam się wydawać, ze jedna firma proponuje tańsze rozwiązanie. Dla przykładu porównujemy otrzymaną ofertę do innej, której parametry różnią się. Pierwsza oferta sumarycznie jest tańsza, ale druga to leasing na dłuższy okres. Po aktualizacji pierwszej oferty do tego samego okresu może się okazać, że jest ona finalnie droższa. Zbierzmy wiec oferty o absolutnie identycznych parametrach i usiądźmy do porównania kosztów. Możemy to również zrobić za Was przez nasza porównywarkę leasingową. Kilka kliknięć pozwoli Ci zestawić ze sobą najlepsze oferty dostępne na rynku i wybrać najtańsze rozwiązanie. Przy porównaniu ofert ważne jest również sprawdzenie wszystkich opłat dodatkowych. My zrobimy to za Ciebie.

 

Podsumowanie

Najtańszy leasing to nie zawsze skrajne parametry umowy. Sposób na najtańszy leasing to przed wszystkim odpowiednie porównanie ofert. Tylko poprawne zestawienie aktualnych propozycji najlepszych firm leasingowych pozwoli cieszyć się z rzetelnego wyboru idealnego leasingu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.