Leasing Finansowy

Leasing finansowy to jedna z wiodących form finansowania dla firm. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn i urządzeń finansowanych właśnie w ten sposób. Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór informacji odnośnie leasingu finansowego.

Oblicz ratę leasingu

W kilku prostych krokach obliczysz ratę również w leasingu finansowym. 

Dowiedz się więcej

Kiedy warto wybrać leasing finansowy?

Leasing finansowy to jedna z najlepszych form finansowania dla firm. Świetnie się sprawdza w sytuacji kiedy wybrany przedmiot posiada niższa stawkę podatku VAT lub jeśli możemy odliczyć cały VAT przy zakupie przedmiotu. W leasingu finansowym VAT zostaje pokryty z góry przez leasingobiorcę, dlatego w szczególnych przypadkach może to być bardzo dobre rozwiązanie. W odróżnieniu od pożyczki leasingowej to leasingodawca zostaje właścicielem przedmiotu. Zasadniczo jednak to leasing operacyjny jest stosowany znacznie częściej. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej transakcji, dlatego najlepiej przedyskutować sprawę zarówno z księgowa jak i specjalistą do spraw leasingu.

Leasing finansowy często wykorzystywany jest przede wszystkim do sfinansowania zakupu maszyn i urządzeń. 

Jeśli chcesz poznać ofertę leasingu finansowego możesz skorzystać z naszej darmowej porównywarki leasingu. Poznasz najlepsze propozycje dla wybranych parametrów leasingu.