Pożyczka Leasingowa

Pożyczka leasingowa to ciekawa forma finansowania. w szczególności dla używanych samochodów osobowych. Warto skorzystać z tej opcji w sytuacji, kiedy samochód sprzedawany jest na podstawie faktury VAT-marża. 

Sprawdź ratę pożyczki

Oblicz ratę pożyczki leasingowej na używany samochód osobowy.

Poznaj pożyczkę

Jak działa pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa to atrakcyjna forma finansowania zakupów przedmiotów dla firm. Głównie stosuje się tą opcję w przypadku chęci zakupu samochodów osobowych, dostawczych lub innych pojazdów. W przypadku pożyczki leasingowej to nasza firma będzie właścicielem finansowanego pojazdu. Często stosuje się przewłaszczenie częściowe, przez co do czasu spłaty zobowiązania pożyczkodawca widnieje w dokumentach jako współwłaściciel. Po uiszczeniu ostatniej raty, cała własność przechodzi na nas. 

Z racji posiadanej własności to amortyzacja środka trwałego jest po naszej stronie. Kosztem uzyskania przychodu będą dla nas odsetki od rat pożyczki leasingowej. 

Pożyczka leasingowa jest więc bardzo podobna do kredytu samochodowego. Istotną różnicą są uproszczone procedury w przypadku pożyczki, przez co jest to zdecydowanie lepsza opcja od tradycyjnego kredytu. 

Pożyczka leasingowa wykorzystywana jest chętnie do finansowania zakupu używanych samochodów osobowych, sprzedawanych na podstawie faktury VAT-marża.

Sprawdź inne oferty zarówno pożyczki leasingowej jak i leasingu operacyjnego. Szybkie i darmowe porównanie najlepszych propozycji.