Cesje Leasingu

Sprawdź najnowsze ogłoszenia cesji lub dodaj własne. Wszystkie dostępne cesje leasingu w jednym miejscu. 

Najbardziej Aktualne

Ogłoszenia cesji leasingu

Proces cesji leasingu jest zależny od aktualnego leasingodawcy. W zależności od firmy leasingowej mogą być wymagane różne dokumenty. Pamiętaj, że standardowo przejmujesz pierwotne warunki umowy.

Dodaj nowe ogłoszenie

Masz samochód w leasingu i planujesz oddać umowę innemu przedsiębiorcy?
Dodaj na naszym portalu w pełni darmowe ogłoszenie cesji i znajdź nowego użytkownika swojego auta.

Sprawdź aktualne ogłoszenia

Nie ma ogłoszeń pasujących do Twoich kryteriów wyszukiwania.
Dowiedz się więcej

Wszystko o cesji leasingu

Co to jest cesja leasingu?

Dzisiaj leasing jest najpopularniejszą formą finansowania przedmiotów dla firm i przedsiębiorców. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na szybie pozyskanie sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności lub rozwoju funkcjonującej już firmy. Leasing to również znakomite narzędzie dla optymalizacji podatkowej i zmniejszenie wysokości należnych podatków. Cesja leasingu to sposób na przekazania aktywnej umowy leasingowej dla nowego leasingobiorcy.

Każda umowa leasingu zawarta jest zawsze na określony czas, w którym jesteśmy zobowiązani do regularnych płatności miesięcznych rat leasingowych na rzecz leasingodawcy.

W sytuacji, kiedy podpisaliśmy umowę leasingową, ale z jakiegoś powodu nie chcemy jej kontynuować to cesja leasingu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Powodów przez które leasingobiorcy decydują się na cesję posiadanej już umowy jest wiele. Poniżej kilka najczęściej spotykanych:
  • wcześniejsza chęć pozbycia się zakupione przedmiotu i kupno nowszego,
  • pogorszenie się sytuacji finansowej lub problemy finansowe firmy,
  • utrata chęci lub możliwości wykupienia przedmiotu leasingu,
  • wyjazd zagraniczny lub zmiana profilu prowadzenia działalności,
  • przekształcenie firmy – wszelkiego rodzaju zmiany w firmie lub branży,
  • potrzeba zawarcia innej umowy leasingowej,
  • zmniejszenie miesięcznych kosztów stałych,
  • sytuacja prywatna w rodzinie przedsiębiorcy np. narodziny dziecka,

Procedura cesji leasingu

Zakończenie umowy leasingowej przed czasem często wiąże się z dodatkowymi kosztami, musimy również spłacić do końca zaciągnięte zobowiązanie. Na rynku znajdą się inne firmy chętne na przejęcie naszego leasingu, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na cesje posiadanej umowy.

Cesja leasingu polega na tym, iż obecny leasingobiorca, przenosi zapisy i parametry umowy i określone w niej prawa oraz obowiązki na inną firmę. Cała procedura może być inna w zależności od wybranej firmy leasingowej. Często wiąże się z wypisaniem odpowiedniego wniosku. Chętnego na przejęcie umowy czeka również standardowo odpowiednia weryfikacja w BIK i KRD.

Koszt cesji leasingu

Koszt cesji umowy leasingowej zależny jest od danego leasingodawcy. Sama kwota powinna być określona w tabeli opłat i prowizji. Mamy na rynku oferty gdzie ewentualna cesja może być darmowa, jednak zwykle będzie to koszt pomiędzy 500, a 1000 zł netto.